Bezpieczny powrót do szkół od 1 września 2020 r. (12.08.2020)

Bezpieczny powrót do szkół w czasie epidemii od 1 września 2020 r.

Co do zasady, od pierwszego września uczniowie rozpoczną edukację w szkołach stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN. Natomiast na obszarach, w których zostały wyodrębnione strefy z uwagi na większe ryzyko zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 przygotowaliśmy dodatkowe zalecenia, które dyrektor placówki może zastosować uwzględniając specyfikę swojej szkoły – powiedział Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej.

Rozporządzenia, komunikaty oraz wytyczne MEN:

Jak organizować kształcenie w czasie epidemii - zalecenia MEN dla dyrektorów szkół

Rozwiązania prawne potrzebne do organizacji pracy szkoły w czasie epidemii gotowe - minister podpisał rozporządzenia

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w związku z powrotem uczniów do szkół i placówek 1 września 2020 r.

Bezpieczny powrót do szkół. Działania MEN w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021 w warunkach epidemii