Święto Drzewa

Świętowaliśmy   Dzień Drzewa.  Z tej okazji wszyscy ubraliśmy się na zielono oraz naszą szkołę odwiedził pan Wojciech Jankowski z Nadleśnictwa w Lesku, który pięknie opowiedział nam o lesie i drzewach. Uczniowie klasy 4 i 5 na lekcjach plastyki wykonali prace malarskie o tytule "Drzewa w różnych porach roku". Natomiast uczniowie klasy 6 rozpoznawali gatunki drzew bawiąc się w "Drewniane puzzle". Przed nami jeszcze 18 września 2020 r.  i  akcja #sadziMY las! Tego właśnie dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.