Święto szkoły - 6.11. Zapraszamy do udziału w zdalnych obchodach!

Przestrzegając zaleceń związanych z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa  zapraszamy całą Społeczność Szkolną – Uczniów, Rodziców, Pracowników  oraz wszystkich Sympatyków  do udziału w zdalnych obchodach Święta Szkoły!
Harmonogram wydarzeń:
1) Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz udział w akademii szkolnej
Zapraszamy klasy do   chóralnego  śpiewu   piosenek,  tj.:  Mazurek Dąbrowskiego,  Rota, Pierwsza Kadrowa, Przybyli ułani, Szara Piechota, Pierwsza Brygada, Czerwone Maki, Warszawskie dzieci, Pałacyk Michla.  Prezentacje multimedialna, teksty  piosenek i przygotowane specjalnie na tę okazje śpiewniki pozwolą każdemu     włączyć się do wspólnego,   patriotycznego śpiewania.
2) Zajęcia edukacyjne o patronie szkoły
Wychowawcy i Uczniowie klas I-VI przypomną sobie i utrwalą wiedzę dotyczącą Patrona Szkoły – Władysława Beliny – Prażmowskiego   wspólnym oglądaniem filmu pt.  „ Piosnka  o Belinie”.  Film przypomina znakomitego kawalerzystę, który zasłynął tym, że na nowo powołał do życia oddziały złożone z jeźdźców polskich. Dowodem na bohaterstwo Władysława Beliny-Prażmowskiego jest fakt, iż był on jednym z tych, którzy za swoje zasługi na polu bitwy otrzymali Order Virtuti Militari.
3) Strona szkoły – kopalnią wiedzy
W ramach obchodów Święta Szkoły warto obudzić w sobie nutkę odkrywcy i z ciekawością zagłębić się w stronę internetową naszej Szkoły. Zakładka „Z życia szkoły”   to prawdziwa kopalnia wiedzy, historii i wspomnień.

Poniżej link do filmu (aby obejrzeć film trzeba być zalogowanym do usługi Office 365).

Dnia 06.11.2020r. odbyły się uroczyste obchody drugiej rocznicy nadania naszej szkole imienia pułkownika Władysława Beliny -Prażmowskiego. Z tej okazji uczniowie wykonywali prace plastyczne o tematyce symboli narodowych. Po obejrzeniu filmu biograficznego o Władysławie Bylinie-Prażmowskim odbył się konkurs wiedzy o sylwetce patrona przygotowany przez panią Wandę Izdebską.  Podsumowaniem wydarzeń tego ważnego dnia dla całej społeczności szkolnej była uroczysta akademia zaprezentowana przez uczniów klas: pierwszej, drugiej  i trzeciej, przygotowana pod opieką pań Doroty Filipowicz i Beaty Iwanowskiej. Po wspólnie odśpiewanym hymnie  młodzi aktorzy przypomnieli postać patrona szkoły, recytowali wiersze o ojczyźnie, wykonali pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej. Uświadomili kolejny  raz, że Szkoła Podstawowa w Zahutyniu – „mała ojczyzna” posiada patrona-opiekuna, którym może się szczycić, brać z niego przykład i czerpać siły.