Pieczenie pierniczków

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Zgodnie z przedświąteczną tradycją nasze przedszkolaki pod okiem swoich Pań upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Dzień ten był bardzo pracowity. Najpierw dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki   i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa.   Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, dzwoneczków, przy pomocy foremek. Największą frajdą dla dzieci było ozdabianie pieników za pomocą lukrowych pisaków, cukiereczków i barwnych  posypek. W całej szkole unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.     Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.