Wiosenne porządki w ramach akcji "Czysta Gmina Zagórz".

ZADANIE SPECJALNE WYKONANE!

sobotę tj. 10 kwietnia wzięlismy udział w akcji "Czysta Gmina Zagórz" koordynowanej przez pana Tomasza Pyrcia - radnego gminy Zagórz.    Dzień wczesniej chętni uczniowie   zgłasili się do szkoły po czarne worki i rękawiczki  do sprzątania.Wykorzystaliśmy piękną, słoneczną  porę na zbieranie śmieci, likwidację nielegalnych wysypisk śmieci w naszej miejscowości. Uczniowie małymi grupami w wyznaczonych miejscach porządkowali swoją najbliższa okolicę. W porządkowaniu swoją pomoc zaoferowali rodzice, Radna Miasta i Gminy Zagórz Aneta Szczepek oraz pracownicy szkoły. Zebrali  mnóstwo  śmieci,  które w workach zostały  wystawiene w poniedziałek /12 kwietnia/ na poboczu drogi, skąd zostały zabrane przez samochod ZUT. Warto się pochwalić czystą miejscowością! Cieszy fakt, że zmienia się nastawienie ludzi i robocze rękawiczki oraz worek na śmieci w ręku, nie wydają się już nikomu śmieszne, wręcz przeciwnie, budzą szacunek. Społeczna akcja wiosennego sprzątania udała się, gdyż wykorzystaliśmy lukę pogodową miedzy   opadami śniegu z deszczem i spadkami  temperatury.  Ale według prognoz długoterminowych to już ostatnie „ataki” zimy tej wiosny.