Niecodzienna lekcja

Dnia 22 maja 2019 r. dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-IV uczestniczyli w pokazie doświadczeń. Ciekawe i inspirujące eksperymenty zaprezentowała GRUPA ZAELEKTRYZOWANI w spektaklu pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Grupa „Zaelektyzowani” specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest - poza elementem rozrywkowym - przemycić treści lekcyjne. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły prowadzący prezentował niezwykłe doświadczenia. Wśród nich znalazły się: wybuchowa zabawa z wodorem, zabawy z helem czy ogniem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w proponowanych eksperymentach, które przysporzyły im wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika. Dużą odwagą wykazał się uczeń klasy IV, pozwalając na swej dłoni przeprowadzić eksperyment z wodorem. Prowadzący zadbał o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne na bieżąco przypominał zasady zachowania w przypadku różnych zagrożeń w codziennym życiu. Po zaprezentowanych eksperymentach prowadzący wyjaśnił tajniki przeprowadzonych doświadczeń. Lekcja ta bardzo podobała się wszystkim widzom.