Wycieczka uczniów klas I-III

Dnia 27 września uczniowie klas I-III pod opieką pań: Beaty Iwanowskiej i Doroty Filipowicz wybrali się na wycieczkę do ruin klasztoru Karmelitów Bosych na wzgórzu zwanym Marymont w Zagórzu. Swoją wędrówkę rozpoczęli od wspólnej modlitwy w sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej. Następnie zatrzymywali się przy przepięknych drewnianych rzeźbach stacji Drogi Krzyżowej. Pani Beata, mieszkanka Zagórza przedstawiła uczniom historię klasztoru, wspominając, że w krypcie ruin spoczywają szczątki 53 braci zakonnych, o czym dziś świadczy pamiątkowa tablica na ścianie kościoła. Uczniowie po drodze podziwiali wspaniałe widoki rozciągające ze wzgórza na okolicę, co pozwoliło całkowicie zatracić się w klimacie tego miejsca.  Po krótkim odpoczynku w ogrodzie klauzurowym, dzieci weszły na wieżę widokową, z której podziwiać można rozległe tereny wokół Zagórza, wraz z malowniczą rzeką Osławą. Piękna jesienna pogoda, barwne widoki sprawiły, że dzień był pełen wrażeń.