Spotkanie z ratownikiem medycznym w przedszkolu

Dnia 11 pażdziernika mieliśmy zaszczyt gościć w przedszkolu ratownika medycznego  p. Marcina Woźniczak - prywatnie tatę Tosi.  Dzieci najpierw obejrzały strój ratownika. Nastepnie wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej w wypadku i jak prawidłowo wezwać pomoc. Z zaciekawieniem wszyscy obejrzeli jak pan ratownik demonstruje sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Najdzielniejsze przedszkolaki same próbowały udzielić pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały okazję też przypomnieć i utrwalić sobie numery tel. alarmowych. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą się przyczynić do uratownia komuś życia. To była dla wszystkich bardzo cenna lekcja. Dziękujemy !