Zbiórka białych i czerwonych zniczy na Cmentarz Łyczakowski we Lwowie

Do 25 października trwała  w naszej szkole zbiórka zniczy, które na Wszystkich Świętych zapłoną na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 14. edycji akcji „Światełko pamięci” i przynosili znicze w kolorach białych i czerwonych, które następnie zostały przekazane do sanockiego Hufca ZHP. Zbiórką  zajmowała się uczennica klasy V - Julia  Szczupaczyńska. Akcję  "Światełko pamięci" było wspólnym przedsięwzięciem konsulatu RP we Lwowie, Polskiego Radia Lwów oraz Telewizji Rzeszów. Na Ukrainie nie ma zwyczaju zapalania świec na grobach 1 listopada, dlatego na Łyczakowie, gdzie spoczywa kilkadziesiąt tysięcy zmarłych, jeszcze kilka lat temu tylko na nielicznych polskich grobach paliły się świece. Dzięki akcji Polacy ze Lwowa mogą zapalić znicze na wszystkich polskich grobach, także tych zapomnianych i bezimiennych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.