11 listopada

W 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły włączyli się w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw  przedstawiciele społeczności szkolnej wzięli udział w uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP  w Starym  Zagórzu i procesji na Stary Cmentarz, aby złożyć kwiaty pod Krzyżem Powstańców. Następnie zaprezentowali  program  słowno-muzyczny w Kościele Parafialnym po Mszy Świętej o godzinie 18.00, odprawionej w intencji Ojczyzny przez o. Tomasza Woźnego OMI. Przedszkolaki  oraz dzieci z klas I-III śpiewały patriotyczne pieśni, recytowały wiersze, a także przepięknie zatańczyły. Podczas tej uroczystości w krótkiej scence przygotowanej przez uczniów klas IV-V przypomniane zostały zgromadzonym lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, aż do dnia  w którym Polska odzyskała wolność. Miło było patrzeć na maluchy, które z entuzjazmem śpiewały „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”  oraz  „Marsz Pierwszej Brygady”.  Dla wszystkich zgromadzonych była to krótka lekcja patriotyzmu, która przypominała nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie jest czymś trwałym, tylko czymś, co trzeba nieustannie pielęgnować.