Szkoła Podstawowa im. Władysława Beliny - Prażmowskiego w Zahutyniu

Dzień Babci i Dziadka

Tak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom, dlatego ich święto uczciliśmy w szczególny sposób!

„Jak to dawniej było każdy z was pamięta, bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”

W Szkole Podstawowej w Zahutyniu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen
uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 11 lutego w Domu Ludowym w Zahutyniu odbyła się z tej okazji wspaniała środowiskowa impreza. Przybyli na nią rodziny: dzieci, rodzice, babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście. Na wstępie dyrektor szkoły Wanda Izdebska powitała wszystkich uczestników imprezy ciepłymi słowami, a szczególnie zaproszonych gości Radną Gminy Zagórz i Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anetę Szczepek, Przewodniczącą KGW w Zahutyniu Panią Elżbietę Szczupaczyńską, Prezesa OSP Pana Edwarda Fala, Sołtysa wsi Zahutyń Pana Kamila Batrucha oraz ojca proboszcza Tomasza Wożnego. Pani Dyrektor szkoły i zaproszeni goście złożyli serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Następnie przyszedł czas, by w pięknie udekorowanej sali wystąpiły wnuczęta. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych artystycznych formach. Artyści, poprzez wiersze, piosenkę i taniec, wyrażali kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia miłości. Z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wszystkie dzieci zaśpiewały gromkie 100 lat i obdarowały swoich ukochanych gości upominkami – medalami z napisem „SUPER BABCIA”, „ SUPER DZIADEK ”. Reprezentując babcie i dziadków Pani Anna Pelc podziękowała dzieciom i ich opiekunom za wspaniały występ oraz wszystkim którzy przyczynili
się do organizacji tak wspaniałej uroczystości. Następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków na poczęstunek oraz zabawę przy muzyce. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Frekwencja jak co roku dopisała. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy dowieźli honorowych gości na uroczystość. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!
Szczególne podziękowania należy skierować do pań z KGW w Zahutyniu które przygotowały z tej okazji pyszny barszczyk i pierożki oraz rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!!