Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

Drodzy Uczniowie!

1 czerwca w naszej szkole zawsze był dniem wyjątkowym, pełnym radości, zabaw, zmagań sportowych i wspólnego świętowania przy ognisku. W tym roku nie możemy wspólnie świętować, ale życzymy Wam WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Wszystko ostatnio jest „e”. e-nauka, e-praca, e-kultura. Święto Dnia Dziecka obchodzone jest też zdalnie, za pośrednictwem sieci internetowej. Możecie wziąć udział w wielu internetowych atrakcjach, które przygotowała dla was Rada Ministrów wraz z ministerstwami oraz TVP ABC. Czekają na was gry on-line, spektakle teatralne, warsztaty, bajki i prezentacje.  Odbywa się pod adresem www.gov.pl/edziendziecka.

A oto lista propozycji, które na was czekają:

• Gra on-line „Godność, wolność i niepodległość”

• Film o pracy psów służbowych w Krajowej Administracji Skarbowej

• Zbuduj własny domek dla owadów

• Przepis na komiks

• Wirtualna przechadzka po Wawelu

• Klasyczne bajki – Przygody Bolka i Lolka, Reksio, Porwanie Baltazara Gąbki

• Przedstawienia teatralne – Baśń o trzech konikach, Pchła Szachrajka, Bajki robotów

• Malowanie ceramiki – film prezentujący – krok po kroku – jak samodzielnie ozdobić kubek lub filiżankę.

• Wirtualne warsztaty kulinarne – Reprezentacja Kucharzy Wojska Polskiego przedstawi przepisy i przygotuje dwie potrawy o stopniu trudności dostosowanym do możliwości dzieci.

• Wirtualne spacery po czołgu Leopard, Kołowym Transporterze Opancerzonym Rosomak oraz 1 Bazie Lotnictwa Transportowego.

• „Dziecięcy survival” poświęcony zagadnieniom takim jak: budowanie szałasu w lesie, rozpoznawanie pożytecznych i niebezpiecznych roślin, czy grzybów, wyznaczanie kierunków świata w lesie, rozpoznawanie tropów zwierząt, etc.

• Treningi video z mistrzyniami Natalią Maliszewską i Natalią Madaj-Smolińską

• Zagadki, quizy, kolorowanki do pobrania i wydrukowania.