Dzień pluszowego misia

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości w kalendarzu szkolnym. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto.
Tego szczególnego dnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III przybyły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi Przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one w sali ozdobionej wcześniej malowanymi przez dzieci portretami misiów, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w bajkach i baśniach. Była też gimnastyka i zabawa z misiem, tańce przy piosenkach oraz recytacja wiersza. Wszyscy wspaniale się bawili. Panie przeczytały dzieciom fragmenty bajki pt. „Misie które chodzą po drzewach”. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na przyjęcie urodzinowe oraz do degustacji „słodkiego, małego co nie co”.
Dzień ten był pełen miłych wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.