Klasa VI Ambasadorem Bieszczadzkiego Parku Narodowego

W listopadzie klasa VI SP w Zahutyniu uczestniczyła w konkursie edukacyjnym dla uczniów szkół podstawowych pt.: "Zostań medialnym ambasadorem Bieszczadzkiego Parku Narodowego - dzikiego królestwa rysia Pędzelka". Komisja konkursowa, złożona z radiowców i pracowników BdPN, wyłoniła zwycięzców – autorów najciekawszych podcastów przygotowanych przez uczniów 4 szkół, w tym - S.P. w Zahutyniu.

Uczniowie klasy VI zdobyli  Certyfikat Ambasadora Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a Szkoła w Zahutyniu zostanie objęta honorowym patronatem przez BdPN.

Zwycięski podcast pt. „Lekcja zwiedzania dzikiego królestwa rysia Pędzelka” można odsłuchać  pod linkiem :   https://podcasty.bdpn.pl/podcast/11

Podcast będzie również emitowany w Polskim Radiu Dzieciom - w audycji "Mali strażnicy Dzikiego Królestwa" prowadzonej przez Krystiana Tyrańskiego.

W piątek, 4.12.20 r. uczniowie kl. VI mogli spotkać się  (niestety ze względu na pandemię Covid-19 online) z Krystianem Tyrańskim – miłośnikiem dzikiej przyrody, podróżnikiem i prezenterem radiowym. Każdy uczeń miał okazję porozmawiać indywidualnie z naszym gościem,  zadać mu pytanie (czasami bardzo dociekliwe i osobiste) oraz  opowiedzieć coś sobie, o swoich pasjach, przygodach, poznawaniu dzikiej przyrody, ulubionych zwierzakach itp.

Na koniec dwugodzinnego spotkania nasz gość postawił przed szóstoklasistami kolejne wyzwanie  - nagranie finalnego Podcastu dla Polskiego Radia. Oczywiście wyzwanie zostało przyjęte naszą Eko-klasę!

Życzymy powodzenia w   realizacji  ambitnych  planów oraz serdecznie gratulujemy zwycięstwa i Tytułu Ambasadora Bieszczadzkiego Parku Narodowego!