Wycieczka do Muzeum Przyrodniczo- Łowieckiego

17 września uczniowie naszej szkoły razem z Paniami: Beatą Iwanowską i Anną Stawarz, wybrali się na zajęcia terenowe do Muzeum Przyrodniczo- Łowieckiego „Knieja” w Nowosiółkach. Na wystawie prezentowane są trofea łowieckie z Polski (jeleń karpacki, sarna, mniejsze ptaki i ssaki) oraz zagranicy (piżmowiec i niedźwiedź brunatny z Syberii, renifer z Laponii). Poza zbiorami przyrodniczymi w placówce prezentowane zdjęcia, obrazujące historię Nowosiółek i okolicy.W pobliżu muzem poprowadzona jest  ścieżka przyrodnicza "Na tropie mieszkańców karpackiej puszczy" oraz znajduje się zagroda, w której hodowane są świniodziki oraz zlokalizowany jest staw rybny.Po nauce przyszedł czas na ognisko, pieczenie kiełbasy i chleba oraz ziemniaków.  Dopisała nam piękna pogoda i mieliśmy jeszcze chęć do wspólnej zabawy. Z przyjemnością tu jeszcze wrócimy.