Mateusz Szczepek Laureatem VIII Dyktanda Niepodległościowego

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs dla uczniów i kampania promująca poprawną polszczyznę oraz znajomość podstawowych faktów i postaci współczesnej historii Polski. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów, które corocznie przygotowuje teksty dyktanda w konsultacji z historykiem. Bardzo wysoki poziom umiejętności w zakresie poprawnej polszczyzny zaprezentowali dwaj uczniowie naszej szkoły: Mateusz Szczepek oraz Wiktor Jaworski, którzy wzięli udział w etapie wojewódzkim.  Po weryfikacji nadesłanych prac Komisja Wojewódzka Konkursu ogłosiła listę laureatów VIII Dyktanda Niepodległościowego. Z radością informujemy, że Mateusz Szczepek zajął ex aequo  VIII miejsce uzyskując 91 punktów na 100.

Uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy odwagi zmierzenia się z ortografią i wiedzą historyczną!