Szkoła Podstawowa im. Władysława Beliny - Prażmowskiego w Zahutyniu

Ambasadorzy BdPN z Zahutynia na Połoninie Caryńskiej

15 czerwca  na Przełęczy Wyżniańskiej uczniowie z Eko_klasy z Zahutnia  zostali uroczyście mianowani na Ambasadorów BdPN bukową gałązką. 

15 czerwca  na Przełęczy Wyżniańskiej uczniowie z Eko_klasy z Zahutnia  zostali uroczyście mianowani na Ambasadorów BdPN bukową gałązką. BdPN  gratulował  klasie szóstej ze Szkoły Podstawowej  w Zahutyniu, której reprezentanci pod opieką pani Krystyny Witowicz przygotowali piękne podcasty na konkurs, a od dziś będą  pomagać Bieszczadzkiemu Parkowi Narodowemu w ochronie dzikiego królestwa rysia Pędzelka!  Po części oficjalnej – uroczystym pasowaniu, wręczeniu Certyfikatów Ambasadorów BdPN oraz upominków, ambasadorzy BdPN wyruszyli na warsztaty terenowe na ścieżce przyrodniczej, zdobyli  Połoninę Caryńską i poznali niektórych  mieszkańców dzikiego królestwa.

 Na zakończenie wyprawy pracownicy Parku Narodowego przygotowali bieszczadzkie  ognisko z pieczeniem kiełbaski w Stacji Terenowej BdPN w Wołosatym. Była to okazja by się poznać, powspominać  tworzenie podkastów, wrócić do spotkania z Panem Krystianem Tyrańskim oraz  zaplanować  kolejne dzikie przygody w królestwie rysia Pędzelka.

 

Zapraszamy na stronę:

 https://fb.watch/6bZZxEwYkk/

 

https://fb.watch/6b_12xQWvt/