Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

„Pasowanie na przedszkolaka i starszaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku  rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Do pasowania przystąpiły dzieci z grupy młodszej oraz dzieci pięcioletnie i sześcioletnie.  Dla  wszystkich  było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.  Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Dzieci w obecności zaproszonych gości, rodziców i całej społeczności szkolnej złożyły uroczystą przysięgę,  po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka"  dokonała uroczystego „Aktu pasowania".  Nie zabrakło życzeń i upominków  od rodziców, a zaproszony gość -  Dyrektor ZOS w Zagórzu  Pan Janusz Fal  wręczył  wszystkim pamiątkowe dyplomy,  gratulując przy  tym dzieciom i paniom. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i pań.