Zabawa andrzejkowa

„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”

„W noc świętej Katarzyny pod poduszką są dziewczyny”

Dawniej w wigilię św. Andrzeja wróżyły sobie najczęściej panny. Kawalerowie natomiast mieli swój odpowiednik andrzejek, tzw. katarzynki, które przypadały w wigilię św. Katarzyny. Dzisiaj wróżą sobie praktycznie wszyscy, a wróżby traktuje się jako okazję do wspólnej radosnej zabawy. 27 listopada  odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas I - III.  Na uczniów czekały liczne atrakcje przygotowane przez rodziców i wychowawców – słodki poczęstunek, ciekawe wróżby, efekty świetlne  podczas dyskoteki. Uczniowie  aktywnie włączyli się do przygotowania imprezy –przygotowali rekwizyty do wróżb, niektórzy  przebrali się za postacie z bajek lub filmów dla dzieci. Wspólna zabawa  dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, a cała impreza była doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych.