Obchody Światowego Dnia Ziemi

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały wiersze i piosenki, które zachęcały do dbania o Naszą Planetę. Kiedyś przecież Jej los będzie w ich rękach. Po części artystycznej klasy starsze wyruszyły na spacer po okolicy, przy okazji sprzątając obejście szkoły i placu zabaw.  Głównym zadaniem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem jej mieszkańców. Tegoroczne obchody Światowego Dni Ziemi poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii.