Pasowanie na ucznia klasy I

20 października 2015 roku nadszedł dzień, w którym dzieci z klasy pierwszej zostały włączone w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Zahutyniu. Najmłodsi recytowali wiersze, śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki i wykonywali ćwiczenia sprawnościowe. Wszyscy byli bardzo dzielni i bardzo zaangażowani. Po zdanym egzaminie przystąpiono do ślubowania i pasowania, wręczenia pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez rodziców i sponsorów:  Pana Józefa Kosibę- Nadleśnictwo Lesko, Pana Bogdana Szymanika- Firma Bosz, Pana Tomasza Orlefa- Firma Budowlana. Sponsorów pozyskała  przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Szczepek. Młodszych kolegów powitali też starsi uczniowie, którzy przygotowali część artystyczną, teatrzyk z SKO i kolorowe zakładki do książek. Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia próba wypicia soku z cytryny, ale i z tym zadaniem pierwszaki poradziły sobie doskonale. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.