Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada obchodziliśmy bardzo uroczyście  Narodowe Święto Niepodległości. Najpierw  przedstawiciele społeczności szkolnej wzięli udział w uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP  w Starym  Zagórzu i procesji na Stary Cmentarz, aby złożyć kwiaty pod Krzyżem Powstańców. Następnie 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy programem  słowno-muzycznym, który zaprezentowaliśmy  w Kościele Parafialnym w Zahutyniu po Mszy Świętej odprawionej ku intencji Ojczyzny o godzinie 17.00. Aby uczcić tak ważny dzień dla kraju, uczniowie naszej szkoły przygotowali program słowno-muzyczny o odrodzeniu  państwa polskiego, które po 123 latach niewoli - w 1918 r. stało się niepodległe. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Akademia została przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klas 1-3 pod kierunkiem wychowawców. Występ dzieci został przyjęty ciepło przez zgromadzonych w kościele parafian i gości.  Miło było patrzeć na maluchy, które z entuzjazmem śpiewały „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”  oraz  „Marsz Pierwszej Brygady”. Uroczystość zakończyła się życzeniami dla Polski z okazji jej święta. Warto podkreślić, że właśnie przy takich okazjach dzieci uczą się szacunku dla symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej.