Światowy Dzień Pluszowego Misia

W środę 25 listopada  obchodziliśmy w naszej szkole już po raz  kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. Adresatami były dzieci z obu grup przedszkolnych i uczniowie z klas I-III. Tematem przewodnim tegorocznego święta był PRZYJACIEL. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta było  przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Po  śniadaniu wszystkie dzieci zebrały się na sali gimnastycznej i rozpoczęła się wspólna zabawa. Po przywitaniu wszystkich zespołów przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego, Oliwia z klasy drugiej wprowadziła nas w krótką historię Dnia Misia. Następnie grupa „Biedronek’ zaśpiewała piosenkę specjalnie przygotowaną na tę uroczystość pt.” Miś”, „Jeżyki” natomiast  wyrecytowały wiersz o misiu, po czym wszystkie grupy w rytm muzyki prezentowały swoje pluszami. Był taniec z misiami, zabawy kołowe, konkurencje sprawnościowe, konkursy oraz nauka zabawy „Ja jestem niedźwiadek” Na koniec dzieci przedszkolne degustowały miodek i „małe co nieco”. Było bardzo miło i wesoło. Zajęcia prowadziły panie A. Stawarz i D. Filipowicz.