Występ bożonarodzeniowy

Ostatni tydzień w Szkole Podstawowej w Zahutyniu upłynął w radosnym  oczekiwaniu na najpiękniejsze w roku Święta Bożego  Narodzenia. W świąteczny klimat wprowadził  społeczność szkolną  kiermasz  ozdób świątecznych zorganizowany przez panie z oddziałów przedszkolnych, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup zabawek i pomocy dla przedszkolaków. Ostatni dzień pobytu w szkole w roku 2015 miał charakter wigilijny. Panował odświętny nastrój, wszyscy pojawili się w eleganckich ubiorach. Przy stole  wigilijnym wspaniale przygotowanym przez rodziców, dzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy, składano sobie serdeczne życzenia. Dzieci spróbowały potraw wigilijnych. Były pierogi, barszcz czerwony, ciasta i ciasteczka. Następnie rodzice, uczniowie, zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów. Jasełka poprzedziły występy przedszkolaków oraz inscenizacja w języku angielskim przeplatana piosenkami o motywach świątecznych. Potem zebrani mieli okazję zobaczyć  historię Bożego Narodzenia, a więc Maryję z Józefem szukających miejsca na nocleg, aniołów i pasterzy oddających pokłon Jezusowi, trzech Królów oraz Heroda, który został ukarany przez diabły. Radosny i świąteczny nastrój podkreślały kolędy pięknie wykonane przez małych artystów, w wykonanie których włączyła się również widownia. Wszyscy nagrodzili małych wykonawców gromkimi brawami. Pani Dyrektor Wanda Izdebska podziękowała  wszystkim występującym, a przy okazji złożyła zgromadzonym świąteczne życzenia.