„English day”

W dniu 20.06.2016 r. odbyła się uroczystość szkolna pt. „English Day – Dzień Języka Angielskiego”. W tym dniu cała społeczność szkolna uczestniczyła w tym wielkim wydarzeniu, które otworzyła nam uroczyście Pani Dyrektor. Wybraliśmy się w „podróż”  do Wielkiej Brytanii a dokładnie do Londynu. Tam poznaliśmy ciekawe miejsca. Uczniowie klasy drugiej przedstawili nam kulturowe ciekawostki. Następnie zostaliśmy zaproszeni na przestawienie pt. „Czerwony Kapturek” w wersji polsko-angielskiej w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej. Aby uświetnić naszą uroczystość, po przedstawieniu  trzy dziewczynki zaprezentowały pokaz taneczny z pomponami do muzyki angielskiej. W drugiej części, wychowawcy podzielili klasy na grupy- zadaniem każdej grupy było przygotowanie tematycznych słowniczków obrazkowych, zawierających poznane słownictwo. Dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowali natomiast rysunki. Atrakcją dla wszystkich dzieci było malowanie twarzy. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy za udział w Ogólnopolskim konkursie z j. angielskiego Olimpusek. Ten dzień szybko się skończył i zapowiedział nam zarazem koniec roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie ABSOLWENTOM klasy trzeciej za udział w wydarzeniu!!!