Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, Polacy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu, wywalczyli wolność. Społeczność szkolna uczciła  rocznicę niepodległości programem  artystycznym, który zaprezentowaliśmy  w Kościele Parafialnym w Zahutyniu po Mszy Świętej odprawionej ku intencji Ojczyzny. Uczniowie przypomnieli o historycznych wydarzeniach, przybliżyli słowa: niepodległość, ojczyzna, żołnierz, niewola, przyszłość.  Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i recytacjami wierszy. Akademia została przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klas 1-3 pod kierunkiem wychowawców. Występ dzieci został miło przyjęty przez zgromadzonych w kościele parafian i gości.   Była to lekcja patriotyzmu, szacunku dla symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej.