Śniadanie daje moc

W ramach edukacji zdrowotnej Szkoła Podstawowa w Zahutyniu przyłączyła się  i zorganizowała Dzień Śniadanie Daje Moc (8 listopada).Wszyscy doskonale wiemy jak ważny jest pierwszy posiłek dla każdego, czy to dziecko czy dorosły. A nam dorosłym, nauczycielom i rodzicom zależy aby dzieci były zdrowe, aby miały siłę na naukę i ochotę na zabawę. Rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować produkty, zgromadzić akcesoria i od rana w naszej szkole wszyscy przygotowywali pyszne i pomysłowe śniadanie. Uczniowie dzielili się między sobą niektórymi produktami, zachęcali do spróbowania nowych smaków, pokazywali jakie lubią produkty i jak wygląda ich śniadanie. Wspólna praca zawsze daje szansę na lepsze poznanie się, na rozwijanie współpracy, czerpanie z doświadczeń innych. To była doskonała okazja aby przypomnieć o higienie podczas przygotowywania posiłków oraz o posprzątaniu stanowisk pracy.  Przypomniane zostały też porady ekspertów: 12 zasad zdrowego odżywania dla uczniów Według Instytutu Matki i Dziecka. Uczniowie otrzymali te zasady pięknie wypisane aby mogli zawsze do nich zajrzeć i przypomnieć sobie dlaczego „paliwo” jest ważne, nie tylko dla samochodu ale i dla człowieka.  „Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!” Taka jest idea programu „Śniadanie daje moc”- a my wcielamy ją codziennie do realizacji poprzez wspólne spożywanie śniadania w naszej szkole.