W bibliotece w Domu Ludowym

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu w dniu 16 listopada wybrali się do Biblioteki w Zahutyniu. W ramach promowania czytelnictwa i zainteresowania książką pani bibliotekarka czytała dla dzieci wierze i fragmenty prozy dziecięcej. Uczniowie wylosowali dla siebie zwrotki wierzy i samodzielnie czytali dla wszystkich starając się o odpowiednią dykcję, intonację i poprawną wymowę. Była to dla dzieci kolejna lekcja pięknego czytania. Następnie pani Paulina Bal przygotowała ilustracje do wybranych bajek i wszyscy ochoczo zabrali się do malowania. Każde dziecko opowiadało o swojej pracy, z jakiej bajki są postaci, jakie przygody przeżywały, co ciekawego je spotkało. Taka prezentacja prac bardzo się spodobała małym czytelnikom. Na zakończenie wizyty było pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.