List do Świętego Mikołaja

Uczniowie z klas II i III z ogromnym zapałem przystąpili do konkursu zorganizowanego przez Osiedlowy Dom Kultury „ Gagatek” w Sanoku, pt. „List do Świętego Mikołaja”. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: pani Beaty Iwanowskiej i  pani Anny Stawarz  bardzo starannie napisali listy, w których prosili o prezenty dla siebie, rodzeństwa, rodziców. Nie zapomnieli też o chorych, potrzebujących dzieciach w Polsce i na świecie, a także o zwierzętach, szczególnie tych ze schronisk i bezdomnych. Następnie  stosując różnorodne techniki plastyczne ozdobili swoje listy, aby każdy był niepowtarzalny i wyjątkowy. W czasach, w których  zwyczaj pisania listów zanika, a pisanie kaligraficzne jest dużym wyzwaniem dla uczniów, konkurs jest doskonałą lekcją języka polskiego, rozwija wyobraźnię, uwrażliwia na potrzeby innych osób i zwierząt. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i Świętego Mikołaja, który jak co roku 6 grudnia ma odwiedzić naszą szkołę.