Warsztaty ekologiczno - plastyczne

Dnia 8 grudnia 2016 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zagórzu odbyły się „Warsztaty ekologiczno- plastyczne” zorganizowane przez koło ekologiczne działające przy Szkole Podstawowej w Zahutyniu. Na warsztaty zostali zaproszeni uczniowie uczęszczający na zajęcia z innowacji ekologicznej „ Stawiamy na ekologię” z klas I-III wraz z opiekunami   z gminy Zagórz. Wszystkich zebranych powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Zahutyniu pani Wanda Izdebska. Warsztaty poprowadziła pani Edyta Putyra, która udzieliła zebranym cennych rad i wskazówek dotyczących wykonania ozdób. Uczniowie z ogromnym zapałem wykonywali ozdoby z surowców wtórnych, które ze sobą przywieźli. Każda szkoła przygotowała wystawę swoich prac, którą z ochotą obejrzeli zaproszeni goście:  Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz pan Ernest Nowak, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół pani Ewa Get. Pan burmistrz pogratulował organizatorom pomysłu i podziękował za zaangażowanie, wytrwałość i artystyczne wykonanie ozdób. Każdy z uczestników otrzymał od pana burmistrza upominek, a opiekunowie pamiątkowe książki. Pani dyrektor Ewa Get z dużym zaciekawieniem przyglądała się plastycznym działaniom wszystkich uczestników i wyraziła zadowolenie, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy myślą ekologicznie i potrafią zrobić tak pomysłowe ozdoby. Warsztaty odbyły się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zagórzu, składamy serdeczne podziękowania panu Mirosławowi Kaźmierczakowi za gościnność oraz pyszny poczęstunek przygotowany dla wszystkich uczestników warsztatów. Organizatorka warsztatów Beata Iwanowska podziękowała za przybycie, przygotowanie materiałów, za pięknie wykonane prace, które będą ozdobą nadchodzących świąt.