Spotkanie bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

„ Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Ostatni dzień przed feriami świątecznymi upłynął w Szkole Podstawowej w Zahutyniu  w radosnym  oczekiwaniu na  najpiękniejsze w roku Święta Bożego  Narodzenia. Na ten dzień dzieci przygotowywały się przez cały tydzień dekorując  sale lekcyjne, ubierając  choinkę i pracując nad przedstawieniem jasełkowym. W świąteczny klimat wprowadziła  wszystkich wigilia zorganizowana w świetlicy szkolnej, wspólne śpiewanie kolęd, opłatek i składanie życzeń. Później wszyscy udali się obejrzeć Jasełka. Wśród zaproszonych gości byli Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Zahutyniu - pan Edward Fal, radny - pan Edward Wojnar, ks. Czesław Pantoł, pan Kamil Batruch -  sołtys wsi, rodzice, dziadkowie oraz przedstawiciele  Rady  Rodziców. Zebrani widzowie mieli okazję zobaczyć  historię Bożego Narodzenia, opowiedzianą przez małych aktorów w kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem,  a więc Maryję ze  Świętym Józefem szukających miejsca na nocleg, aniołów i pasterzy oddających pokłon Jezusowi, życzliwe bydlęta z szopki, gwiazdę betlejemską prowadzącą Trzech Króli oraz Heroda, który chciał wygrać walkę z Bogiem, a został ukarany przez Śmierć i Diabła. Radosny i świąteczny nastrój podkreślały kolędy wykonywane  przez uczniów. Zwłaszcza „Wołek i osiołek”, ilustrowana ruchem, podbiła serca uczestników.  W trakcie występu pojawiły się najmłodsze dzieci z klasy 0. Przybyły, aby  złożyć pokłon nowonarodzonemu Jezuskowi. Nasi milusińscy mieli w repertuarze trzy kolędy i wspaniale je zaśpiewali. Cieszy fakt, że z każdym przedstawieniem widać postępy aktorskie i muzyczne młodych artystów.