„Baśnie braci Grimm”

31 marca dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu i oddziału przedszkolnego wyjechały do Sanockiego Domu Kultury na spektakl „Baśnie braci Grimm”. Wystarczyła zatem wszystkim tylko odrobina fantazji. W baśniową krainę mógł wybrać się każdy! Spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie „kształtuje postawy moralne, dzięki czemu dzieci uczą się rozgraniczać dobro od zła, a także przyswajają pozytywne wzorce postępowania. Ruchoma i kolorowa scenografia rozwija w łatwy i pełen radości sposób dziecięcą wyobraźnię. Przedstawienie udźwiękowione jest autorskimi piosenkami, które pobudzają umysł dziecka do aktywnego działania, ale też sprzyjają rozwojowi muzycznemu najmłodszych. Aktorzy używają masek scenicznych, co pozwala dzieciom oswoić się z różnymi formami teatru”. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni przedstawieniem, jednomyślnie stwierdzili, że takie wyjazdy bardzo im się podobają i z przyjemnością przyjadą ponownie.