Dzień Ziemi

Uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu, działający w Szkolnym Kole Ekologicznym „ Stawiamy na ekologię” z okazji Dnia Ziemi przygotowali  program artystyczny. Wiersze, piosenki i inscenizacja miały na celu przybliżyć dzieciom treści ekologiczne związane  z segregacją śmieci, oszczędzaniem wody,  niespalaniem śmieci w domowych kotłowniach  oraz potrzebą dbania o rośliny i zwierzęta. Przedstawienie  młodych ekologów z dużym zainteresowaniem obejrzały dzieci ze szkoły i z przedszkola, które  dopiero poznają  otaczające środowisko  naturalne i uczą się działań ekologicznych od rodziców, nauczycieli i swoich starszych kolegów.  Wspólnie ustaliliśmy, że musimy dbać o naszą Ziemię zaczynając od uporządkowania obejścia szkoły,  placu zabaw i własnych podwórek. A nasza planeta odwdzięczy się nam czystym powietrzem i piękną przyrodą, która nie tylko będzie cieszyć nasze oczy, ale pomoże nam w utrzymaniu zdrowia na długie lata. „Niechaj sprząta mały, duży, a Ziemia będzie nam służyć”.