Wiosenne sprzątanie Ziemi

Młodzi ekolodzy ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu zgodnie ustalili, że najlepszym prezentem dla Ziemi będzie posprzątanie naszego najbliższego otoczenia. Była to również odpowiedź na apel Społecznego Komitetu Organizacyjnego akcji „Czysta Gmina Zagórz”. Dlatego na zajęciach z ekologii wyruszyli na wielkie porządki. Uczniowie przygotowali rękawiczki, worki i z ogromnym zapałem przystąpili do akcji pod hasłem „ Ziemia to nasz wspólny dom, niech od dzisiaj będzie czysty”. Dokładnie pozbierali śmieci wokół szkoły, na placu zabaw i na parkingu przy szkole. Po zebraniu kilku worków różnych śmieci w poczuciu dobrze wykonanej pracy na rzecz szkoły, naszej miejscowości i naszej planety dzieci doszły do wniosku, że musimy dbać o nasze najbliższe środowisko. Wspólnie ustalono, że jest to zadanie dla wszystkich mieszkańców Zahutynia- dzieci i dorosłych.