Kochamy Was Rodzice

26 maja obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt w naszej kulturze - Dzień Matki. Polacy po raz pierwszy świętowali ten dzień w Krakowie w 1914 roku. Od tego czasu corocznie, składamy mamom życzenia i obdarowujemy je drobnymi upominkami. Dzień Ojca pierwsi obchodzili obywatele Stanów Zjednoczonych 19 czerwca 1910 roku, natomiast Polacy obchodzą  je od 1965 roku 23 czerwca.  Z okazji tych świąt  27 maja 2017 r. w Domu Ludowym w Zahutyniu  odbyła się uroczystość „Kochamy Was Rodzice” . Gdy nadeszła godzina 1600 na sali zgromadzili się zaproszeni rodzice, społeczność szkolna oraz goście: Burmistrz Miasta  i Gminy  Zagórz  - Pan Ernest Nowak, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół – Pani Ewa Get, Radny miejscowości Zahutyń  – Pan Edward Wojnar, Prezes OSP –druh Edward Fal, o. Czesław Pantoł OMI. Cała społeczność szkolna przygotowała specjalny program artystyczny – uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego śpiewali, tańczyli, recytowali, odgrywali scenki, składali piękne życzenia swoim rodzicom, którzy oglądali te występy z uśmiechem, ale i czasem z łezką wzruszenia. Na koniec dzieci zaśpiewały rodzicom „Sto lat” i wręczyły  własnoręcznie przygotowane prezenty.  Pani Dyrektor mgr Wanda Izdebska złożyła życzenia wszystkim zgromadzonym rodzicom i podziękowała za przygotowanie uroczystości. Potem nastąpiła wspaniała zabawa.  Wszyscy mieli okazję spróbować przepysznych smakołyków przygotowanych przez rodziców oraz zjeść coś smacznego z grilla. Apetyt dopisywał wszystkim, a zwłaszcza dzieciom po dniu pełnym wrażeń. Imprezę uświetnił wodzirej, który prowadził zabawy i konkursy z nagrodami. Sponsorem nagród dla dzieci był Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, któremu bardzo dziękujemy za patronat nad naszą uroczystością. Atmosfera spotkania była podniosła, ale równocześnie radosna i przebiegała w bardzo rodzinnej i miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie, Radzie Rodziców za wspaniałe przygotowanie uroczystości, wszystkim rodzicom, dzieciom i uczniom za sympatyczną zabawę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.