Dzień Dziecka w strażnicy OSP

Z okazji  Dnia Dziecka, dzieci z oddziału przedszkolnego , zostały zaproszone na wizytę do strażnicy OSP w naszej miejscowości, gdzie czekali na nich strażacy. W strażnicy na powitanie przedszkolaki zaśpiewały dla zgromadzonych piosenkę. Podczas tej wizyty, maluchy dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaka. Między innymi jak wygląda mundur oraz ubranie zakładane podczas różnego rodzaju akcji, na czym polega praca strażaka, jakich sprzętów używa, jakimi pojazdami się porusza, jakie są numery alarmowe i kiedy należy wzywać straż pożarną. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni opowieściami, ale jeszcze bardziej możliwością fizycznego poznania, obejrzenia sprzętu i wozu. Przez chwile dzieciaki mogły poczuć się jak strażacy przymierzając hełm lub wsiadając do wozu strażackiego, ale najwięcej radości sprawiło dzieciom lanie wody do celu. Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić panów strażaków, bo jak sami mówili - ich praca to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia. Przedszkolaki słuchały  uważnie wypowiedzi strażaków i nie mogły oderwać oczu od prezentacji sprzętu używanego przy różnego rodzaju zdarzeniach. Strażacy zademonstrowali także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich. Na koniec przedszkolaki dostały słodki poczęstunek. Dzieci były bardzo szczęśliwe i wesołe. Następnie świętowaliśmy na placu przed szkołą ,było malowanie twarzy kręcenie balonów i zabawy przy muzyce. W imieniu przedszkolaków i własnym składamy serdeczne podziękowania dla strażaków ,  za umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska,  opowieści oraz za zaprezentowanie sprzętu i wozu strażackiego, poczęstunek oraz miłe przyjęcie.