Wycieczka do Nadleśnictwa Lesko

Uczniowie z klas I-III skorzystali z zaproszenia Nadleśnictwa Lesko i wybrali się do Szkółki Leśnej Kostryń. Las przywitał nas piękną, soczystą zielenią, świeżym powietrzem oraz wzorowo prowadzoną szkółką drzewek. Pan leśniczy ciekawie opowiadając zabrał nas w głąb lasu. Dzieci mogły zobaczyć tropy zwierząt a także charakterystyczną roślinność leśną. Słuchanie o przyrodzie i jej tajemnicach spowodowało lawinę pytań ze strony dzieci, na które cierpliwie odpowiadał pan leśniczy. W dobrych humorach odpoczywały przy ognisku, piekąc kiełbaski i chleb. Po posiłku uczniowie z okazji swego święta zostali obdarowani upominkami. Ze swojej strony wręczyli pamiątkowe laurki i wyrazili swoje podziękowanie. Do szkoły przywieźliśmy sadzonki drzew, które jeżeli się przyjmą, staną się ozdobą otoczenia szkoły i będą przypominały o naszej przygodzie. Te miłe chwile dzieci mogły przeżyć dzięki jednej z mam - pani Anecie Szczepek, która nawiązała współpracę z Nadleśnictwem w Lesku. Dziękujemy również panu Józefowi Kosibie za życzliwość, gościnność oraz transport uczniów do szkółki. O dzieciach w dniu Ich święta nie zapomnieli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zahutyniu oraz Rada Rodziców. Dzięki nim uczniowie otrzymali pyszne lody w Słodkim Domku, spędzili czas na placu zabaw i zagrodzie dla lam. Weseli, zadowoleni i szczęśliwi wrócili do szkoły. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Dnia Dziecka w naszej szkole przede wszystkim za ofiarność i wielkie serce.