Wycieczka do Leśnego ZOO

Wycieczka do Leśnego Zoo w  Lisznej  dnia 8 czerwca była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Zahutyniu. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat leśnych zwierząt, zamieszkujących mini zoo , kształtowanie świadomości przyrodniczej , integrowanie grupy we wspólnej zabawie oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.  Podczas wycieczki dzieci poznały wiele nowych gatunków zwierząt, m.in. fretki,  strusie emu, daniele, osły, kozy, nutrie, muflony, jelenie, świnki morskie, jeżozwierze, szopy pracze, jenoty, skunksy oraz różnego rodzaju dzikie i kolorowe ptactwo z pięknymi pawiami na czele, które przechadzały się dumnie wśród zwiedzających. Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierzątek budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych podopiecznych.  Po intensywnym zwiedzaniu dzieci miały chwilę relaksu spędzoną w  pobliskim gospodarstwie agroturystycznym „Dydasiówka”, gdzie smakowała pieczona kiełbaska i można było się pobawić  na  placu zabaw. Wracając nie sposób było nie wstąpić do Słodkiego Domku na lody. Po tak wyczerpującym dniu dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do swoich domów.