Wycieczka do Krakowa

8 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej z Zahutynia wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwsze kroki skierowali na Wawel i zobaczyli: dziedziniec zamkowy, Basztę Sandomierską, kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, gdzie spoczywa prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią oraz marszałek Józef Piłsudski. Dużym przeżyciem było wyjście na wieżę i dotknięcie serca Dzwonu Zygmunta. Niezwykłą atrakcją okazała się trasa turystyczna Smocza Jama i rzeźba Smoka Wawelskiego, który zionął ogniem. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem podziwiali orszaki Szkół Jadwiżańskich maszerujące do Katedry Wawelskiej. Wycieczkowicze spacerowali Bulwarami Wiślanymi, które są obecnie popularnym miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym dla krakowian i turystów. Po zjedzeniu obiadu idąc Traktem Królewskim dzieci przyglądały się zabytkowej architekturze, ruchowi miejskiemu, barwnym dorożkom. Na Rynku Głównym zlokalizowały Kościół Mariacki, pomnik wieszcza Adama Mickiewicza, oraz Sukiennice. Frajdą był spacer przez Sukiennice, w których oglądano wyroby rękodzielników. Na zakończenie wybraliśmy się do ZOO. Ogród zoologiczny w Krakowie posiada obecnie około 260 gatunków zwierząt. Położony jest na terenie Lasu Wolskiego i dlatego spacer po ZOO był doskonała lekcją przyrody, wytchnieniem i rozrywką. Pełni wrażeń, wieczorem wróciliśmy do domu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.