W Centrum Ekologii

20 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wraz z paniami Beata Iwanowską i Anną Stawarz odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej w Zasławiu. Wszystkich przywitał gospodarz obiektu Mirosław „Spartan” Kaźmierczak – złoty medalista  Mistrzostw Świata w Fitnessie Gimnastycznym, które były zorganizowane w serbskim Pancevie 14.10.2017 roku. Ten wyjazd to kolejna lekcja w terenie, wśród naturalnych okazów i różnorodnych materiałów dydaktycznych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o wybranych eksponatach z ciekawością oglądali zgromadzone przedmioty. Furorę zrobiły żarna, dzieci same mełły zboże robiąc razową mąkę pszenną. Następnie uczniowie przeszli na brzeg Sanu, obserwowali nurt rzeki, czystość wody oraz stado łabędzi niemych – dowiedzieli się, że jest to forma ochrony w ramach sieci Natura 2000. Piękna jesienna, słoneczna pogoda sprawiła, że cała wyprawa dostarczyła nam wszystkim niezapomnianych wrażeń z pewnością wrócimy w to miejsce jeszcze nie jeden raz. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.