Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku, 11 listopada, obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, najważniejsze polskie święto narodowe. Jest to dzień szczególny, przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Z tej okazji 9 listopada  w Kościele Parafialnym w Zahutyniu odbyła się Msza Święta odprawiona  w intencji Ojczyzny. Przybyli na nią zaproszeni goście: Radny M. i G. Zagórz – pan Edward Wojnar, sekretarz  M. i G. Zagórz – pan Łukasz Woźniczak oraz przedstawiciel biura poselskiego  pana Piotra Uruskiego.  Mszy Świętej przewodniczył o. Adam Jaworski OMI, który wygłosił wzruszające kazanie o miłości ojczyzny. Następnie uczniowie zaprezentowali  montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz walkę o odzyskanie tożsamości narodowej. Mogliśmy też wysłuchać pieśni patriotyczne w pięknym wykonaniu uczniów. Potem zaprezentowały się przedszkolaki recytując wiersze: „Słowa Ojczyste”, „Znak” oraz „Katechizm polskiego dziecka” autorstwa Władysława Bełzy. Uroczystość zakończyła się życzeniami dla Polski z okazji jej święta. Warto podkreślić, że właśnie przy takich okazjach dzieci uczą się szacunku dla symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej.