Warsztaty z robotyki

Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą wybrali się do Krosna do sali "RoboCamp".  Uczestniczyli tam w zajęciach z robotyki, które łączą w jedną całość informatykę, matematykę, technikę, budowanie robotów i świetną zabawę. Rozwijają umiejętność twórczego myślenia oraz doskonalą pracę zespołową i umiejętności komunikacyjne. Już przy wejściu do sali powitały ich dodatki z krainy Lego: zbudowana z klocków półka na buty, Lego-lampka, a w toalecie markowy podajnik na papier. Dzieci zobaczyły salę zabaw, wypełnioną po brzegi klockami Lego, a następnie przystąpiły do pracy w grupach dwuosobowych. Każda grupa otrzymała zestaw robota oraz komputer z oryginalnym oprogramowaniem edukacyjnym firmy LEGO. Warsztaty poprowadziła instruktorka. Dzieci budowały robota według wcześniej stworzonego projektu. Przy użyciu specjalnego oprogramowania, roboty były przygotowywane do wykonania wcześniej ustalonego zadania. W tym celu dzieci poznały funkcje programistyczne typu “pętla” czy “przełącznik”. Najbardziej emocjonującą częścią  było sprawdzenie, czy robot został prawidłowo wykonany i zaprogramowany. Był także czas na zabawę. W sali głównej dzieci obejrzały zbudowane z klocków z serii Lego City, Ninjago, Creator, Jurassic World domy, pałace, statki, sklepy, zdalnie sterowany pociąg. Zajęcia z robotyki to nie tylko świetna zabawa, ale jednocześnie idealna okazja do tego, aby dziecko rozwinęło swoje umiejętności manualne, konstrukcyjne oraz informatyczne.