txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpg
txtAnkieta.jpg

Czy podoba Ci się strona internetowa szkoły?                

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP

Rok szkolny 2017/2018

Jesteś tu: Strona główna » Rok szkolny 2017/2018

Nadeszły upragnione wakacje. Zanim jednak udaliśmy się na zasłużony wypoczynek, uczciliśmy zakończenie roku szkolnego. Ten szczególny dzień społeczność szkolna rozpoczęła mszą świętą o godz. 8.00 celebrowaną w kościele parafialnym przez ks. Adama Jaworskiego. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły. Dyrektor Wanda Izdebska przywitała uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Po akademii i wręczeniu uczniom nagród książkowych za ważne osiągnięcia nadszedł czas na szczególne podziękowania, które składali uczniowie nauczycielom za naukę, pracę i zaangażowanie. Życzymy  udanych wakacji!

Zakończenie roku szkolnego
czytaj więcej

Tradycyjnie już, w ostatnim tygodniu nauki szkolnej, podsumowaliśmy różnorodne konkursy, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Pani dyrektor Wanda Izdebska wręczyła nagrody.

Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUSEK sesja wiosenna.
Dyplomy laureata i nagrody książkowe otrzymali:
Paulina Krzysik, Nikola Bednarczyk- klasa I,

Mateusz Wosachło, Natan Szmyd- klasa III.
Dyplomy laureata otrzymali:
Szymon Kot- klasa II,

Natalia Chmielarczyk, Mateusz Szczepek, Radosław Fal- klasa III.
Dyplomy uznania otrzymali:
Amelia Barbara, Wiktor Jaworski- klasa III.

Wręczone zostały też dyplomy uznania dla dzieci, które wzięły udział w OLIMPUSKU z języka angielskiego.
Nikola Bednarczyk, Paulina Krzysik, Kinga Tyski- klasa I,

Emilia Nowak, Maja Szczepek, Sandra Demkowska, Szymon Kot,
Filip Jaworski- klasa II,
Radosław Fal, Wiktor Jaworski, Mateusz Wosachło, Mateusz Szczepek- kl. III.
Frekwencja 
- czyli obecność na zajęciach szkolnych, to bardzo ważny wskaźnik przy ocenianiu ucznia. W naszej szkole za bardzo wysoką frekwencję zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

Filip Jaworski, Wiktor Fabian- klasa II,
Ewa Barzycka, Mateusz Szczepek, Natan Szmyd- klasa III.
Góra grosza- nagrodzona została klasa I i II- ci uczniowie okazali wielkie serce i umiejętność dzielenia się z potrzebującymi. To ważne, że w tak młodym wieku nie oczekują tylko prezentów dla siebie lecz myślą o innych.
OGÓLNOPOLSKI  KONKURS  LOGICZNEGO  MYŚLENIA
Do konkursu przystąpili uczniowie klasy III, oto wyniki:
I miejsce, grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymali Mateusz Szczepek i Natan Szmyd,
III miejsce dyplom laureata i nagrodę książkową Mateusz Wosachło
IX miejsce dyplom laureata Radosław Fal.
Dyplom uznania Natalia Chmielarczyk i Amelia Barbara.
Klasowy konkurs doskonalenia czytania w klasie III
Konkurs trwał 6 miesięcy, uczniowie codziennie czytali w domu teksty a czas zapisywali w przygotowanych metryczkach. Mistrzem czytania i złotym medalistą został Mateusz Szczepek (113godzin 30 minut), drugie miejsce
 i srebrny medal zdobył Natan Szmyd (111 godzin 35 minut), trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Julia Szczupaczyńska (91 godzin 50 minut).
Korzystając z okazji pani Dyrektor wręczyła nagrody, które zdobyły dziewczynki z klasy trzeciej: Julia Latusek i Amelia Barbara w VI Gminnym Konkursie Ekologicznym w Porażu.
Uczniowie, którzy w drugim semestrze brali udział w różnych konkursach i zawodach losowali nagrody rzeczowe. Taka forma docenienia uczniowskich trudów bardzo przypadła wszystkim do gustu.

Naszym wspaniałym uczniom serdecznie gratulujemy, słowa uznania przekazujemy dla rodziców i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Podsumowanie konkursów
czytaj więcej

Na koniec roku szkolnego nadszedł czas refleksji, ocen i podsumowań szkolnych konkursów  Na początku roku szkolnego ogłoszono konkurs „Mistrz oszczędzania w SKO”.  Zwyciężyła Julia Latusek z klasy III, która zgromadziła 1000 złotych i okazała się najbardziej systematycznie oszczędzającym członkiem SKO.  Uczniowie biorący udział w konkursie  zostali nagrodzeni dyplomami, książkami oraz gadżetami  pozyskanymi od sponsora PBS.

            W świetlicy na początku roku szkolnego  zachęcano uczniów do wzorowego zachowywania się podczas zajęć i udziału w  konkursie na najbardziej przykładnego Świetliczaka. Na koniec roku szkolnego nagrodzono dyplomem oraz nagrodą książkową Amelię Barbarę - uczennicę klasy III, wyróżniającą się wysoką kulturą osobistą, zaangażowaniem podczas zajęć świetlicowych, przykładnym zachowaniem podczas gier
i zabaw.

            Podczas majowych dni biblioteki szkolnej – przeprowadzono szkolne konkursy: plastyczny „Moja przyjaciółka książka”, quiz „Czy znasz bajki, baśnie, mity, legendy?”  oraz pięknego pisania. W konkursie plastycznym zwyciężyło troje uczniów: Nikola Bednarczyk z klasy I, Emilia Nowak z klasy II oraz Natalia Chmielarczyk z klasy III. W quizie najlepsza okazała się Sandra Demkowska z klasy II. W konkursie pięknego pisania zwyciężyli: Nikola Baran z klasy I, Maja Szczepek z klasy II oraz Radosław Fal z klasy III.

            Na koniec roku szkolnego wyłoniono zwycięzców konkursu „Najaktywniejszy czytelnik” biblioteki szkolnej. Okazali się nimi:  Nikola Bednarczyk  z klasy I,   Mateusz Szczepek oraz Natalia Chmielarczyk  z klasy III, którzy przeczytali po 103 książki w roku szkolnym oraz  Emilia Nowak z klasy II. Wszystkie wyróżnione dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz książkami.

            Nagrodzono również najbardziej wyróżniających się członków szkolnego koła teatralnego  „Psotka”. Za wzorową aktywność podczas zajęć, gier i występów zostali wyróżnieni: Radosław Fal, Mateusz Szczepek, Natan Szmyd – uczniowie klasy III.

            Wyróżniono  uczniów klasy I i II, którzy wzorowo wsparli ogólnopolską akcję „Góra grosza” organizowaną co roku w naszej szkole przez opiekuna SKO.  Za piękne zachowanie uczniowie otrzymali zestaw farb, kredek, przyborów plastycznych do wykorzystania w przyszłym roku szkolnym.  Gratulujemy!

Wyróżnienia w szkolnych konkursach
czytaj więcej

W dniu 20.06.2018 r. odbyła się uroczystość szkolna pt. „English Day – Dzień Języka Angielskiego”. W tym dniu cała społeczność szkolna uczestniczyła w tym wielkim wydarzeniu, które otworzyła nam uroczyście Pani Dyrektor. Wybraliśmy się w „podróż”  do Wielkiej Brytanii a dokładnie do Londynu. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wystawili przedstawienie pt. „Bal u królowej”. Aby uświetnić naszą uroczystość, po przedstawieniu  cztery dziewczynki wykonały pokaz taneczny. W drugiej części, dzieci prezentowały angielskie piosenki z repertuaru dziecięcego – najpierw swój talent zaprezentował oddział przedszkolny a następnie dzieci z klas I-III. Atrakcją dla wszystkich dzieci było malowanie twarzy oraz zabawa przy muzyce. Ten dzień szybko się skończył i zapowiedział nam zarazem koniec roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu. Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

 

„ENGLISH DAY”  DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
czytaj więcej

19 czerwca w Czaszynie spotkali się reprezentanci klas I-III szkół podstawowych z naszej gminy. Celem była popularyzacja idei olimpijskiej wśród dzieci oraz tworzenie odpowiedniego klimatu do upowszechniania kultury fizycznej w środowiskach lokalnych. Nasza drużyna spisała się dobrze, uczniowie dzielnie walczyli w każdej konkurencji a pozostałe dzieci świetnie im dopingowały. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce z czego jesteśmy zadowoleni. Gratulujemy uczestnikom zawodów, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

III Olimpiada Sportowa
czytaj więcej