txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpg
txtAnkieta.jpg

Czy podoba Ci się strona internetowa szkoły?                

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP

Rok szkolny 2017/2018

Jesteś tu: Strona główna » Rok szkolny 2017/2018

W dniu 14 lutego obchodziliśmy Walentynki w naszej szkole. Cała społeczność szkolna wzięła udział w tym wydarzeniu. Pani Dyrektor otworzyła nam uroczystość. Były wspaniałe występy wszystkich dzieci, tańce, wierszyki, rymowanki i oczywiście piosenki o miłości i przyjaźni. Wszystkie prezentowane wierszyki, życzenia i piosenki były w języku angielskim, nad całością czuwała  pani Anna Jankojć, nauczycielka j. angielskiego w naszej szkole. Po występach odbyło się wręczenie przesyłek „Poczty Walentynkowej”. Każdy uczeń otrzymał walentynkę i balonikowe serduszko. Dziękujemy Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom za przybycie i pomoc w zorganizowaniu imprezy. Szkoda tylko, że następne Walentynki są dopiero za rok!

Walentynki
czytaj więcej

W sobotnie przedpołudnie 20 stycznia zgromadziły się na sali gimnastycznej Szkoły  Podstawowej w Zahutyniu na zabawę karnawałową wszystkie dzieci. W doskonałych nastrojach, przebrane za bajkowe postacie z radością bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki. Liczne konkursy, pląsy i zawody rozbawiły naszych milusińkich w zimowy, karnawałowy czas. W przerwie rodzice zaprosili swoje pociechy na słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy w imieniu dzieci i  nauczycieli Radzie Rodziców za przygotowanie słodkości. Zadowolone dzieci w doskonałych nastrojach udały się do domów, planując przebranie na kolejną zabawę już za rok. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zabawa karnawałowa w Zahutyniu
czytaj więcej

Dnia 24 stycznia w Domu Strażaka w Mokrem odbył się XIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Z wielką przyjemnością informujemy, że Milenka Fal z Oddziału Przedszkolnego zajęła I Miejsce w kategorii klas 0-1.Milenka pięknie wykonała pastorałkę „Pasterka” ,przygotowała ją Pani Dorota Filipowicz. W  starszej kategorii wiekowej klas II-IV Ewa Barzycka pod kierunkiem Pani Beaty Iwanowskiej wyśpiewała utworem „Od serca do ucha” III Miejsce-jesteśmy ogromnie dumni, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 XIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
czytaj więcej

23 stycznia odbył się Jubileuszowy X Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku. Przegląd odbył się w Sali Klubu Naftowca „Górnik” w Sanoku. Do Konkursu zgłoszono blisko 85 prezentacji, w tym 27 zespołów i 58 solistów, a zmagania konkursowe objęły swoim zasięgiem całe  województwo podkarpackie i nie tylko. Konkurs patronatem honorowym objął Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie,a uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor MDK, Jakub Osika i Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Zofia Kijowska. Naszą szkolę reprezentowały dwa zespoły :przedszkolny zespół „Gwiazdeczki” w składzie Milenka, Patrycja,  Dagmara, Zuzia ,Orest , Miłosz i Kacper oraz zespół z klasy III-„Wesołe Nutki”-Ewa, Julka, Oliwia, Julka i  Amelka. Z radością informujemy, że uroczy zespół „Gwiazdeczki” za wykonanie pastorałki „Pasterka” zdobył wyróżnienie, dzieci przygotowała pani Dorota Filipowicz. Świetnie zaprezentowały się także dziewczynki z klasy III śpiewając „Pastorałkę od serca do ucha” przygotowane przez panią Beatę Iwanowską, Serdecznie gratulujemy.

Jubileuszowy X Przegląd Kolęd i Pastorałek
czytaj więcej

18 stycznia w czwartkowe popołudnie w pięknej scenerii na Sali gimnastycznej Szkoły podstawowej w Zahutyniu zgromadziły się babcie i dziadkowie dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego i szkoły. Wszystkich zebranych serdecznie powitała  Pani dyrektor Wanda Izdebska. Jak co roku babcie i dziadkowie licznie zgromadzili się, aby ze wzruszeniem oglądać popisy swoich pociech. Występom z dużym zainteresowaniem przyglądali się zaproszeni goście: Pani Ewa Get – dyrektor ZOS w Zagórzu, Pan Edward Fal – prezes OSP w Zahutyniu, Pan Kamil Batruch – sołtys Zahutynia. Uczniowie z koła teatralnego „Psotka” pod kierownictwem Pani Małgorzaty Wasylczyszyn przedstawili ‘ Jasełka”. Piękne stroje, niemalże profesjonalna gra aktorska uczniów spowodowała, że odgrywane sceny z narodzin Jezusa na długo  pozostaną w pamięci wszystkich zebranych. Wnuczęta recytowały także wierszyki dla babć i dziadków, z przejęciem śpiewały piosenki dla wszystkich zebranych. Dzieci przedszkolne również zachwyciły gości swoim występem: stroje, piosenki, tańce i wiersze były dla babci i dziadka i płynęły prosto z dziecięcych serduszek. Hitem był wspólny taniec pod dyktando przedszkolaków. Po gromkim „Sto lat’”, wnuczęta wręczyły wcześniej przygotowane prezenty – w niejednym oku zakręciła się łza. Tradycyjnie rozpoczęła się kolejna część spotkania : gościna i zabaw a przy muzyce. Wystawny poczęstunek przygotowali rodzice naszych uczniów zaangażowanych przez przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anetę Szczepek. Barszcz a pasztecikiem, przystawki, owoce, ciasta i napoje zachęcały gości do miłego biesiadowania oraz rozmów towarzyskich. Był też czas na tańce. Popłynęły przeboje dawne i najnowsze, a parkiet na Sali powoli zapełniał się bawiącymi. Z radością patrzyliśmy na rozbawionych uczestników spotkania podziwiając kondycję, chęć zabawy i umiejętności taneczne. Bardzo było nam miło jako gospodarzom słuchać wyrazów uznania i szczerych podziękowań z przygotowanie środowiskowej uroczystości.  Te wszystkie miłe słowa kolejny raz uświadomiły nam, jak ważną rolę dla społeczności pełni szkoła w Zahutyniu. Nasi goście żegnając się z nami wyrazili chęć spotkania za rok. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim życzliwym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, a babciom i dziadkom życzymy tradycyjnie STO LAT!

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Zahutyniu
czytaj więcej