txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpg
txtAnkieta.jpg

Czy podoba Ci się strona internetowa szkoły?                

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP

Rok szkolny 2017/2018

Jesteś tu: Strona główna » Rok szkolny 2017/2018

Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił…” (Modlitwa Strażaka, autor nieznany)

Każdego roku, 4 maja w Dzień Świętego Floriana strażacy obchodzą swoje święto. Tego dniu obchodzony jest też Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jego symbolem jest czerwono-niebieska wstążeczka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest, jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.  Świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna. W tym dniu tradycyjnie już wspólnie z mieszkańcami,  w kościele w Zahutyniu uczestniczyliśmy we mszy św. w intencji strażaków ochotników. Dzieci z oddziału przedszkolnego, przedstawiciel  klas starszych pod kierunkiem pani Doroty Filipowicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców, pani Aneta Szczepek życzyły druhom wszelkiej pomyślności, bezpiecznych powrotów z akcji oraz satysfakcji z pełnionej służby.

Święto Strażaków
czytaj więcej

Okolicznościowa pogadanka o Konstytucji 3 Maja, przypomnienie o symbolach narodowych, przemarsz przez wioskę z flagą i chorągiewkami to coroczne zwyczaje patriotyczno- wychowawcze w naszej szkole.Zawsze też przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielami i rodzicami biorą udział w uroczystościach gminnych w Zagórzu. Uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Zagórzu rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Nowego Życia w Zagórzu. Następnie przeniesiono się pod Pomnik Powstańców na starym cmentarzu w Zagórzu. Szkołę reprezentowali uczniowie: Ewa Barzycka, Emilia Nowak i Mateusz Szczepek pod opieką pań: Beaty Iwanowskiej, Anny Jankojć, Magdaleny Barzyckiej i Anety Szczepek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Majowe święta w Zahutyniu
czytaj więcej

W dniu 28.04.2018 uczniowie klasy 3 naszej szkoły wzięli udział w I Rodzinnym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Uczestnicy Amelka Barbara i Radek Fal otrzymali dyplomy uznania i medale. Także jako najmłodsza drużyna otrzymali puchar. W innej kategorii wiekowej Mateusz Szczepek wraz z wujkiem Damianem otrzymali dyplom uznania i medal. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów....

Rodzinny Turniej Szachowy
czytaj więcej

Natalia Chmielarczyk uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu, pod opieką pani Beaty Iwanowskiej, wykonała kartkę na Święta Wielkanocne. Praca została wyróżniona przez pana Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz za wysokie walory artystyczne nagrodą książkową. Natalce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nagroda za kartkę świąteczną
czytaj więcej

Cała społeczność szkolna zebrała się w poniedziałek, 23 kwietnia na uroczystym apelu z okazji Dnia Ziemi. Dzieci z przedszkola przedstawiły scenki i śpiewały piosenki dla Ziemi. Koło teatralne „Psotka”- zaprezentowało inscenizację z puszką po słodkim napoju w roli głównej. Myślą przewodnią występu było uwrażliwienie dzieci na treści związane z ekologią. W praktycznym działaniu uczniowie, losowo dobrani, wyszukiwali  na mapie świata kontynenty aby zrozumieć, że postawy i działania ekologiczne muszą być podejmowane na całym świecie dla nas i przyszłych pokoleń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Ziemi
czytaj więcej