txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpg
txtAnkieta.jpg

Czy podoba Ci się strona internetowa szkoły?                

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP

Rok szkolny 2018/2019

Jesteś tu: Strona główna » Rok szkolny 2018/2019

Koniec listopada to tradycyjnie czas wróżb i zabaw andrzejkowych. Z tej okazji uczniowie klas I – IV spotkali się w Sanoku, w sali zabaw „Sokoliki Park”, gdzie przez 2 godziny dzieci mogły korzystać ze wszystkich atrakcji: zjeżdżać, wspinać się, skakać, biegać i śmiać się przy tym do woli. Czekał też na nich poczęstunek w postaci pysznych gofrów i słodkich napojów. Smakowity był też robiony na miejscu, świeżutki popcorn. Nie zabrakło oczywiście wróżb andrzejkowych w specjalnie przygotowanym, tajemniczym pomieszczeniu oraz zabaw i tańców prowadzonych przez bardzo miłe panie animatorki, którym serdecznie dziękujemy.Na zakończenie zabawy wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i w świetnych humorach, choć nieco zmęczeni, wrócili do domów.

Andrzejki w sali zabaw
czytaj więcej
  • Światowy dzień pluszowego misia

27 listopada roku obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło, a przy tym wszystkim dobra zabawa. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś- przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Zarówno dzieci przedszkolne jak i uczniowie klas I-IV przyszli w tym dniu ze swoimi przyjaciółmi - Misiami.
Maskotki były różne od malutkich do bardzo, bardzo dużych. Wszyscy śpiewaliśmy piosenki o przyjacielu, tańczyliśmy taniec „Misiu, nie zgub się”.  Dzieciom spodobały się wierszyk i o misiach i ochoczo odpowiadały na zadawane zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umiały wymienić najbardziej popularne misie. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę z serii „Kubuś Puchatek”, a potem było małe „co nieco” - mód i ciasteczka.
Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

13 listopada 2018 r w Szkole Podstawowej im. Władysława Beliny-Prażmowskiego w Zahutyniu odbył się II Gminny Konkursu Recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej, pod honorowym patronatem Pana Ernesta Nowaka - Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz.

W konkursie udział brali uczniowie klas 0-III ze wszystkich szkół w naszej gminie, w dwóch kategoriach wiekowych.  Zmagania na etapie gminnym poprzedzone były eliminacjami szkolnymi. I tak naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Nowak, Miłosz Czubek, Milena Fal, Maja Szczepek oraz Sandra Demkowska.
Prezentacje podczas konkursu gminnego oceniała komisja konkursowa w składzie: Krystyna Chowaniec  - przewodnicząca, oraz panie Teresa Bazylak i Aniceta Brągiel.
Werdykt komisji konkursowej nie był łatwy, bowiem uczniowie reprezentowali wyrównany poziom. O otrzymaniu nagród decydowały istotne szczegóły w wykonaniach uczestników: dobór repertuaru, interpretacja, dykcja, intonacja oraz ogólny wyraz artystyczny.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:
Młodsza kategoria wiekowa (kl.0-I)

  I miejsce  - Miłosz Czubek
  II miejsce  - Szymon Paszko

  III miejsce  - Jan Cyran

  wyróżnienia - Patrycja Nowak oraz Iwona Skiba
Starsza grupa wiekowa (kl.II-III)
  I miejsce  - Maja Szczepek
  II miejsce  - Michał Burczyk
  III miejsce  - Jakub Jankojć
  wyróżnienia - Izabela Siedlecka oraz Bartosz Borkowski
Składamy serdeczne podziękowania Panu Ernestowi Nowakowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Zagórz za ufundowanie nagród, które wręczyła Pani Katarzyna Kuzio - Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół oraz Pani Anecie Szczepek - Przewodniczącej Rady Rodziców za zorganizowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników konkursu. Pani Wanda Izdebska – dyrektor szkoły wręczyła również podziękowania nauczycielom, którzy przygotowywali swoich uczniów do recytacji.

II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej – „Moja Ojczyzna w moim sercu”
czytaj więcej

11 listopada cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej mszy za Ojczyznę, która odbyła się w kościele w Zahutyniu. Obchody rozpoczęły się na placu kościelnym - został tam posadzony Dąb Niepodległości. Aktu tego dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz pan Ernest Nowak, radny powiatowy pan Jerzy Zuba, nowo wybrana radna naszej miejscowości pani Aneta Szczepek, dyrektor szkoły pani Wanda Izdebska, sołtys Zahutynia pan Kamil Batruch, proboszcz naszej parafii O. Tomasz Woźny oraz przedszkolak
Franio Błażejowski. Po mszy świętej mieszkańcy Zahutynia tradycyjnie już obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez panie nauczycielki i dzieci szkolne oraz przedszkolaki. Wszyscy pięknie śpiewali patriotyczne pieśni, recytowali wiersze - wszystko dla Niepodległej, w dniu Jej święta. O godzinie 12 uczestnicy mszy odśpiewali cały Hymn Państwowy - włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji. Występ został nagrodzony owacją na stojąco. Dumni mieszkańcy Zahutynia, szczególnie rodzice i dziadkowie nie kryli wzruszenia i podziwu dla młodego pokolenia, które rośnie na chwałę naszej Ojczyzny.

Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości
czytaj więcej

W Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości nasza szkoła uczestniczyła w gminnych uroczystościach, które odbyły się 10 listopada w Zagórzu. Zahutyń reprezentowali uczniowie: Ewa Barzycka, Olivia Rutkowska, Mateusz Szczepek, pani dyrektor Wanda Izdebska, nauczyciele: Beata Iwanowska, Anna Stawarz, Dariusz Czech oraz rodzice: pani Aneta Szczepek i pani Magdalena Barzycka. Po uroczystej mszy świętej tradycyjnie już złożone zostały kwiaty pod Krzyżem Powstańców.

Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości - obchody gminne
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |