txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpg
txtAnkieta.jpg

Czy podoba Ci się strona internetowa szkoły?                

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP

Rok szkolny 2013/2014

Jesteś tu: Strona główna » Rok szkolny 2013/2014

27 czerwca br. uczniowie pożegnali mury szkolne na okres wakacji. Dzień ten miał szczególnie uroczysty charakter. Od września absolwenci klasy trzeciej będą kontynuować naukę w SP Zagórzu, więc żegnali się z pozostającym w szkole koleżeństwem, natomiast uczniowie klasy drugiej - z odchodzącymi koleżankami i kolegami. Okolicznościowy program przygotowany został przez wychowawczynie klas II i III. W części oficjalnej uczniowie pięknie zatańczyli poloneza, a  po zaśpiewaniu hymnu, kończący klasę III złożyli ślubowanie. W części artystycznej dzieci szkolne i przedszkolne recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki. Nie obyło się bez podziękowań, kwiatów i słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców klasy trzeciej. Uroczystość tę – swoją obecnością – zaszczycili radny Miasta i Gminy Zagórz pan Edward Wojnar, sołtys  Marcin Zubel oraz rodzice. 

Żegnamy rok szkolny 2013/2014
czytaj więcej

W przedostatnim tygodniu  nauki uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym, w którym należało wykazać się znajomością wierszy napisanych przez Juliana Tuwima i Jana Brzechwę. W zmaganiach konkursowych wzięły  udział  trzy  drużyny z klasy I, II i III,  które zmagały się ze sobą i w czasie rozwiązywania zadań musiały wykazać się nie tylko znajomością treści utworów polskich poetów, ale także zdolnością kojarzenia, szybkiego reagowania, matematycznego myślenia i spostrzegawczością. Zwyciężyła drużyna klasy II. Gratulujemy! Konkurs umilił program artystyczny przygotowany na tę okazję przez dzieci ze szkolnego koła teatralnego „Psotka”.  Pomimo, że od czasów,  w których pisali Julian Tuwim oraz Jan Brzechwa upłynęło ponad pół wieku, dzieci z zapałem  recytowały ich najpiękniejsze wiersze.  Ze  sceny można było usłyszeć,  m.in. „Skarżypytę”, „Samochwałę”, „Lenia”, „Zosię Samosię”  i wiele, wiele innych. Na koniec imprezy wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom.

Najpiękniejsze wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy
czytaj więcej

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili  pracownię naszej  lokalnej  malarki – Pani Teresy Szot. Celem wizyty było zainteresowanie wychowanków sztuką. Pani Teresa jest artystką, która  dzięki swej  wyobraźni przenosi na płótna okoliczne krajobrazy, kwiaty,  napotkane postaci. Jej  obrazy mieli okazję podziwiać nasi uczniowie. Pani Teresa udzielała  wyczerpujących odpowiedzi na pytania dzieci,  które mogły dotknąć pędzli, farb, płócien, a nawet spróbować swoich możliwości w trudnej sztuce malarskiej. Wizyta u artystki spotkała się z dużym zainteresowaniem wychowanków, za co serdecznie dziękujemy Pani Teresie.

Z wizytą w pracowni malarskiej
czytaj więcej

24 czerwca bieżącego roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej spędzili miły dzień w Sanoku. W słonecznych promieniach odbyli spacer po sanockim parku, odwiedzili ciekawe miejsca takie jak: rynek sanocki, Szwejka, kościoły, zamek, a w lodziarni schłodzili się smacznymi lodami. Podsumowaniem dnia była wesoła zabawa w sali „Urwisa”.

Wycieczka do Sanoka
czytaj więcej

22 czerwca br. uczennice klas II i III: Wiktoria Cipora, Oliwia Rygiel  i Weronika Stabryła wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki „Sukcesik 2014” w Zagórzu. Weronika Stabryła w pięknym stylu – piosenką „Raz Barbara szła do baru” – wyśpiewała I miejsce, natomiast Oliwia Rygiel zdobyła III miejsce. Dziękujemy dziewczynkom za wspaniałe prezentacje i gratulujemy sukcesu!         Do konkursu uczennice przygotowały nauczycielki mgr Teresa Bazylak i mgr Beata Iwanowska.

Sukcesik  2014
czytaj więcej