txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpg
txtAnkieta.jpg

Czy podoba Ci się strona internetowa szkoły?

txtAnkietaB.jpg

Walory Naszego Przedszkola

Jesteś tu: Strona główna » Walory Naszego Przedszkola

WALORY NASZEGO PRZEDSZKOLA

W naszym przedszkolu jesteśmy nastawieni na wszechstronny rozwój dzieci.

Naszym celem jest wzbudzanie w nich zainteresowań poprzez organizację zajęć wymagających od nich aktywności psychofizycznej.

W naszej placówce dzieci czują się bezpiecznie, są szczęśliwe i radosne dzięki domowej atmosferze.

Baza dydaktyczna:

W naszym przedszkolu znajduje się 2 sale dydaktyczne, przestronna sala zabaw do ćwiczeń dużej motoryki, sala językowa zaopatrzona w tablice interaktywną, bibliotekę. Ponadto placówka posiada salę do zajęć indywidualnych, salę gimnastyczną wraz z przebieralnią i natryskami. W obrębie przedszkola umiejscowiony jest plac zabaw.

Co nas wyróżnia:

Jesteśmy miejscem odpowiednim dla najmłodszych dzieci oraz rodziców, doceniamy zaangażowanie rodziców w życie przedszkola. Organizujemy ciekawe spotkania z przedstawicielami rożnych zawodów, urozmaicamy dzieciom pobyt w przedszkolu dodatkowymi zajęciami. Staramy się aby dzieci uczęszczające do naszej placówki były zawsze uśmiechnięte i radosne. Opiekę nad naszymi maluchami sprawuje również Logopeda i Pedagog.

Posiadamy ciekawe darmowe zajęcia dodatkowe:

Mali Naukowcy – zajęcia przybliżają dzieciom świat doświadczeń chemicznych i fizycznych.

Logopedia – grupowe i indywidualne zajęcia logopedyczne usprawniające mowę dziecka.

Logorytmika - zabawy usprawniające narządy mowy oraz koordynację słowno-ruchową.

Język angielski – dzieci uczą się języka angielskiego w formie zabawy.

Spotkania z ciekawymi osobami:

Policjantami, strażakami, ratownikiem medycznym którzy w formie pogadanki instruują  dzieci o zagrożeniach i zachowaniu się w sytuacjach niebezpiecznych.

Higienistką która omawia zasady higieny osobistej i przeprowadza trening mycia zębów.

Przedstawicielem firmy „Robocomp”, który wprowadził dzieci w świat klocków lego, techniki i robotów.

Reprezentantem Koła Łowieckiego "Świstak" przybliżającym dzieciom zwyczaje zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy.

Grupami teatralnymi, które przedstawiają ciekawe spektakle.

Realizujemy projekty:

„Akademia aquafresh” Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków.

„Kubusiowi przyjaciele natury” Ogólnopolski program edukacji przyrodniczej.

Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną, doświadczoną i zaangażowaną kadrę pedagogów.

Współpraca, partnerzy:

Przedszkole stale współpracuje z policją, radą parafialną, Ośrodkiem Zdrowia w Zagórzu, Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Zagórzu, Biblioteką w Zahutyniu, OSP Zahutyń, Sanockim Domem Kultury.

Drodzy Rodzice,
Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 15.30

Zapraszamy do zapoznania się z naszym planem dnia oraz kalendarzem imprez i uro.czystości.