”Bezpieczne Wakacje”

Spotkanie z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii: asp. Izabela Rowińska- Ciępiel i asp. Lidia Rakoczy z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku spotkały się z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz uczniami. Spotkanie miało charakter prewencyjno-edukacyjny w ramach akcji ”Bezpieczne Wakacje”. Policjantki rozmawiały z dziećmi o zbliżającym się okresie wakacyjnym, bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego w miejscu zamieszkania i poza nim. Przypominały o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i  omówiły z dziećmi zasady bezpieczeństwa. Tłumaczyły w jakich miejscach i w jaki sposób bezpiecznie się bawić oraz jak poruszać się po drodze. Mówiły również  jak być widocznym na drodze, czyli o potrzebie używania odblasków. Nie pominęły również zasad bezpiecznego przebywania w domu i zatłoczonych miejscach. Przestrzegały także przed  kontaktem z nieznajomymi osobami. Dzieci otrzymały również wskazówki, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia, oraz jak należy się zachować, dzwoniąc na numer alarmowy.