Piknik sportowy

W dniu 23.06.2021 r. na przyszkolnym placu zabaw odbył się   Piknik Sportowy. Wzięli w nim Udział uczniowie klas I –VI,  dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawców oraz innych nauczycieli.  Głównym celem pikniku było propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie oraz stwarzanie sytuacji sprzyjających przeżywaniu pozytywnych emocji. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło o godzinie 8:00.  W sali gimnastycznej odbył się trening udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem ratownika medycznego -  Pana Marcina Woźniczaka. O godzinie  9.00 dzieci uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami  z OSP w Zahutyniu. Po pokazie sprzętu strażackiego rozpoczęła się krótka rozgrzewka na świeżo wyremontowanym placu zabaw. Następnie uczniowie wzięli udział w głównych zawodach sportowych, które składały się z kilku konkurencji. Pozostałe dzieci uczestniczyły w atrakcyjnych grach i zabawach, nad którymi czuwali opiekunowie. Emocji było sporo, dzieci dopingowały się wzajemnie. O głodnych „piknikowiczów” zadbali  strażacy fundując kiełbaskę z ogniska, soki oraz owoce. Dzieci z przyjemnością zajadały posiłek, odpoczywając w cieniu. Po krótkim relaksie, doceniając wysiłek uczestników dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Małgorzata Wasylczyszyn oraz nauczyciel w-f – Pan Dariusz Czech  wręczyli uczestnikom pamiatkowe dyplomy. Na koniec wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzy pozowali do pamiątkowego zdjęcia, po czym z żalem udali się do domów. Dzięki słonecznej pogodzie, zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów impreza była bardzo udana.