Wycieczka uczniów klasy IV

12 czerwca, wczesnym rankiem, uczniowie klasy IV wyruszyli spod szkoły na wycieczkę w Pieniny. Po dość długiej podróży dotarli do Niedzicy, gdzie mogli podziwiać gotycko – renesansowy zamek, malowniczo położony nad Jeziorem Czorsztyńskim. Następnie udali się na krótki spacer po zaporze. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również 50 minutowy rejs statkiem, podczas którego uczniowie mogli zapoznać się z historią tutejszych ziem oraz podziwiać wspaniałe krajobrazy. Następnie dzieci udały się do odleglej o 20 km Szczawnicy, gdzie po pysznym obiedzie wyjechały kolejką linową na Palenicę – najwyższy szczyt w Małych Pieninach, z którego roztaczał się przepiękny widok na Tatry. Zabawa na zjeżdżalni grawitacyjnej wprawiła uczniów w doskonałe humory i wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Po zjeździe kolejką z Palenicy dzieci udały się do autokaru i wyruszyły w drogę powrotną. Do Zahutynia dotarły około godz. 20.00 zadowolone i pełne wrażeń.