Wizyta przedszkolaków w Bibliotece

Dnia 17 października dzieci z Naszego Przedszkola, wraz z opiekunami, odwiedziły  Bibliotekę w Zahutyniu. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece, ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta, wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika, mogły się do niej zapisac oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.  Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Paulina przeczytała dzieciom wiersz J. Brzechwy "Pan Maluśkiewicz i wieloryb", po czym dzieci w grupach zilustrowały  słuchany wiersz.  Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci aby móc korzystać z bogatej oferty dla dzieci.